Browsed by
Štítek: dopisy Justýnce

Moje Maličká,

Moje Maličká,

Dnes je Ti rok a já mám na jazyku samá klišé. Ale jsem máma a Tobě je ROK, tak snad mám na trochu sentimentu nárok.

Tak třeba mám pocit, jako by to bylo včera, co jsem Tě poprvé sevřela v náručí, a zároveň, jako bys tu s námi byla už věky. Vlastně od vždycky.

Už nejsi zas tak maličká, a přesto vím, že budeš moje sladké miminko, ať vyrosteš sebevíc. I jestli mě přerosteš (to není tak těžké 🤷🏻‍♀️), i až půjdeš k maturitě, vždycky.

Slibuji Ti, že Tě budu doprovázet na Tvé cestě Životem tak dlouho, jak budu moci a jak jen budeš chtít. Budu se za Tebe rvát a pokusím se Tě chránit tak akorát na to, aby sis natloukla čeníšek jen tak trochu, zdravě, tak, jak to musíme zažít všichni, aby z Tebe vyrostla silná a moudrá žena.

A ať mi všechny ty vyšší bytosti nad námi pomáhají, abych Tě vždycky dokázala nesoudit a podpořit, ať Tě Tvá cesta zavede kamkoliv. Jen když tam budeš šťastná.
Už brečím.

Narodil se mi v Tobě velký učitel. Až tajím dech, když se v Tvých očích tu a tam zaleskne ta ultimátní moudrost. Děkuji Ti za pokoru, kterou ve mně probouzíš. Učíš mě, že kolem mně se Vesmír netočí, ale zároveň, že celá Země tepe v jednom rytmu a že máme-li být všichni šťastní, musejí být šťastné mámy a jejich děti. Takže my všichni.

Učíš mě naslouchat instinktům, v něž jsem si dřív netroufla mít důvěru. Nastavujeme si svá vlastní pravidla, která nám fungují (a někdy taky nefungují) přese všechny teorie a názory. Jsou totiž založená na důvěře, respektu a lásce. Děkuji Ti za Tvou důvěru. Kéž to celé zpackám co nejméně 😅

Každý další večer Tě ukládám ke spánku s tou nejhlubší vděčností za Život, za Zdraví, za to, že jsme všichni tři spolu a v Bezpečí 🙏

Přeji nám – a hlavně Tobě – spoustu dalších takových let. Krásných, plných lásky a dobrodružství, výzev a pevných objetí.
Krásné narozeniny, Justýnko ❤️

S láskou máma